Apple, visionOS 2’yi Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler

Apple, WWDC 2024 etkinliğinde visionOS 2‘yi ve bu işletim sistemi ile gelen özellikleri açıkladı. Şimdiye kadar sık sık özel uygulamalarının azlığı gibi sorunlarla anılan karma gerçeklik başlığı bu açığı kapatmaya hazırlanıyor.

WWDC’de gördüğümüz üzere visionOS ile birlikte Marvel kahramanı olabileceğiz, aynı anda birden fazla maç izleyebileceğiz, Kung Fu Panda ile dinlenebileceğiz, grafikleri görebileceğiz. Yeni uygulamalar arasında önemli isimler olacak. visionOS uyumlu toplamda 1,5 milyon uyumlu iPhone ve iPad uygulaması olduğu belirtildi. 

İlk büyük güncelleme visionOS 2

Fotoğraflar üç boyutlu ve derinlikli olacak. Kişilerin persona avatarları ile görüşme yapabileceğiz. Ayrıca yeni kullanım kontrolleri geldiğini de WWDC’de görüyoruz. Basit el hareketleri ile uygulamaları kontrol etmek mümkün olacak. visionOS 2 ile birlikte Çözünürlük artacak ve ekran alanı genişleyecek.Yolculuklarda da daha gelişmiş kullanım sunulacak. 

Geliştiriciler ise Volumetric API, TabeltopKit ve Entreprise API de geliyor. Bu API’lerden Volumetric, yeni uygulamalar geliştirmek için kullanılacak. TabletopKit daha ziyade masaüstünde kullanabileceğimiz oyunlar ve diğer uygulamalar için öne çıkacak. Entreprise ise işletmeleri hedef alan çözümler geliştirmekte kullanılacak. 

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max için yeni çevresel video kayıt özelliği gelecek. Bu özellikle yeni videolar yapılabilecek. 

Çin, Japonya ve Singapur, Apple Vision Pro‘nun satışa çıkacağı ilk 3 yeni ülke olacak. Bu ülkelerde başlığın çıkış tarihi 28 Haziran olurken 12 Temmuz’da da Avustralya, Almanya, Fransa, Birleşik Krallık ve Kanada takip edecek. 

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir